Gabloty ekspozycyjne – informacje
Profile anodowane na inny kolor niż srebrny mat
W dużej większości, gabloty wykonane są z profili anodowanych na kolor srebrny – matowy. Profile anodowane są także na inne kolory, dzięki czemu zachowają one swój szlachetny, niepowtarzalny charakter. Gabloty wykonane z profili anodowanych na inny kolor niż srebrny, realizowane są w przypadku większych zamówień.
Zróżnicowana funkcjonalność i wygląd
Oferujemy systemy wystawiennicze i ekspozycyjne o szerokim zastosowaniu, w wersjach standardowych oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb, przede wszystkim:
- gabloty ekspozycyjne i muzealne
- ściany, ścianki wystawiennicze i muzealne
- systemy linkowe
- postumenty
- elementy służące do lepszej ekspozycji przedmiotów w gablotach
- oświetlenie
Gabloty oraz ścinki wystawiennicze produkowane są w kilku wariantach, co pozwala na dobór odpowiedniego modelu dostosowanego do potrzeb, a także dopasowanie wyglądu i innych cech gablot do charakteru pomieszczeń, w których będą eksponowane. Oferujemy gabloty ekspozycyjne w czterech wariantach: VIEW, CLASSICS, LIGHT, FORNIR. Ogólna charakterystyka tych linii produktowych znajduje się w konkretnej zakładce produktowej.
Indywidualne rozwiązania
Gabloty produkowane są w wersjach standardowych oraz dostosowanych do indywidualnych oczekiwań wynikających z potrzeby realizowania wizji projektantów i architektów. Dzięki różnym technologiom, tworzymy rozwiązania nietuzinkowe, wyróżniające się cechami wizualnymi i funkcjonalnymi spośród wielu podobnych produktów na rynku.
Opcje budowy i wyglądu
Gabloty wykonywane są przede wszystkim na bazie profili aluminiowych, standardowo są to profile anodowane na kolor srebrny mat. Aby nadać gablotom niepowtarzalny, stosowny do miejsca ekspozycji charakter, gabloty wykonujemy stosując następujące opcje:
-
malowanie na dowolny kolor z palety RAL
-
metalowe elementy pokryte powłoką doskonale imitującą fornirowane drewno
-
anodowane na inny kolor niż srebrny lub
-
pokryte powłoką imitującą stare złoto
Wypełnienia gablot ekspozycyjnych w popularnych opcjach to zwykle płyta mdf pokryta folią dekoracyjną w kolorze jasnoszarym.
Ponadto to, stosowane są następujące rozwiązania:
-
folie dekoracyjne w różnych kolorach (wypełnienia, np. plecy, fryzy i cokoły gablot)
-
elementy lakierowane (postumenty)
-
wypełnienia pokryte tkaninami (np. dno gablot niskich – stolikowych)
-
płyty meblowe (np. szafki i postumenty)
-
drewno fornirowane (postumenty)
Standardowo stosowane jest szkło
-
float hartowane oraz
-
zwykłe float
-
laminowane
-
OptiWhite
Profile malowane
Kolor gabloty dostosowany do charakteru pomieszczenia, oczekiwania projektanta, specyfiki eksponatu.
Profile pokryte powłoką drewnopodobną
Profile gablot pokryte powłokami drewnopodobnymi – kilkanaście wzorów, co pozwala na jeszcze lepsze estetyczne dopasowanie gablot do charakteru pomieszczeń, w których są eksponowane. Do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych o bardziej tradycyjnym, czy też historycznym charakterze. Nowoczesne gabloty wykonane na bazie konstrukcji z profili aluminiowych nabierają tradycyjnych cech nadanych im przez wzór i deseń lakierowanego drewna.
Profile pokryte powłoką stare złoto
Uzupełnieniem oferty dekorów jest powłoka imitująca stare złoto. Profile malowane na stare złoto doskonale nadają się do pomieszczeń o dawnym charakterze, dzięki czemu nowoczesne gabloty wtopią się w przestrzeń starych pomieszczeń, np. o charakterze sakralnym lub tradycyjnego muzeum.
Kolorystyka postumentów
Kolor postumentów dobierany jest indywidualnie z szerokiego zakresu dostępnych kolorów. Najbardziej popularnym sposobem malowania postumentów jest półmat, inna możliwość to malowanie na mat lub połysk.
Kolorystyka wypełnień
Wypełnienia płaskie gablot – plecy, cokoły, fryz standardowo oferowane są w kolorze jasnoszarym, lecz mogą być także pokryte foliami dekoracyjnymi w wybranym kolorze z zakresu dostępnych materiałów.
Wnętrze gablot ekspozycyjnych wyłożone może być także tkaniną dekoracyjną o delikatnym charakterze – stosowane jest głównie jako opcja w gablotach niskich, stolikowych.
Element fornirowane i z płyt meblowych
Przede wszystkim szafki, lecz także cokoły, fryzy oraz inne części gablot wystawienniczych wykonane są między innymi z płyt meblowych o wzorach wybranych z zakresu dostępnych materiałów.
Elementy drewniane postumentów pokryte mogą być lakierowanym fornirem. W gablotach Omega FORNIR Line jest to standard.
Szkło
Gabloty zwykle produkowane są z użyciem szkła hartowanego, lecz także w zależności od przeznaczenia gablot i wymogów użytkowników, używane jest szkło zwykłe FLOAT lub szkło laminowane VSG – o wybranych parametrach, a także szkło OPTIWHITE.
Szkło hartowane
-
uznawane jest za szkło tzw. bezpieczne
-
jest około dziesięciokrotnie bardziej udaroodporne niż szkło zwykłe o tej samej grubości
-
jeżeli ulega rozbiciu – rozpada się na drobne, nieostre kawałki
Szkło zwykłe – FLOAT
-
szkło zwykłe
-
w przypadku rozbicia pęka na ostre kawałki
-
słabe właściwości udaroodporne
-
najtańsze
Szkło laminowane VSG
-
uznawane jest za szkło tzw. bezpieczne
-
szkło złożone co najmniej z dwóch tafli szkła zwykłego połączonych folią
-
w przypadku zbicia, folia zabezpiecza tafle szkła przed rozpadem na kawałki
Szkło OPTIWHITE
-
to całkowicie przeźroczyste szkło w porównaniu ze zwykłym szkłem FLOAT,
-
zachowuje naturalne barwy, wyraźnie ukazuje przedmioty, i lepiej przepuszcza światło
-
może być laminowane
* wzorniki zamieszczone na stronach www nie mogą być podstawą do wyboru koloru, nie odzwierciedlają faktycznych barw widzianych w rzeczywistości